Datum exspirace: 7-2018
Dostupnost: 54
Cena:49,99Kč.

Množství:

Energetický gel Agave #9 patří k prvním produktem našeho sortimentu zdravé sportovní výživy. Původní verze byla vyráběna v USA. Líbil se nám její účinek ve vztahu ke glykemii - gel byl účinný po dobu 30-40 minut ve středním tepové intervalu. V současnosti se výroba alokovala na Slovensko do Spišské Staré Vsi. Produkt získal z našeho pohledu nejen lahodnější chuť, ale i několik příchutí. Pointa originální verze energetického gelu je dosáhnout co nejnižší glykemický index spojením Agávová sirupu a čokolády.

Dávkování a použití:

Energetický gel Agave #9 je vhodné použít před a během sportovní aktivity. Obecně gel dávkujeme tak, abychom se vyhnuli pocitu hladu, protože tehdy je již na jeho použití pozdě.

Ideální je znát svou spotřebu kalorií (kcal) za hodinu výkonu během cílové intenzity (puls). Tuto spotřebu přerozdělit mezi spotřebu tuků a cukrů týče intenzity (např. 50:50, 60:40 atd.). Podíl, který přísluší cukrem, doplňujeme energetickým gelem.

Energetický gel se musí zapít vodou, abychom vytvořili izotonický roztok a získali požadovaný účinek. Vyžaduje zhruba 280ml vody.

Vzhledem k vstřebávání sacharidů a snaze vyhnout se žaludečním potížím během vytrvalostního sportu, nedoporučujeme použít více než 3ks gelu za jednu hodinu.

Reference:

• KATARÍNA BBÉREŠOVÁ (SVK), běh - mistryně Slovenska v roce 2011 v disciplínách na 10 000m na dráze, 10 000m na silnici a ve přespolní běhu (cross). Mistryně Slovenska v maratonu
  • MARTIN OTČENÁŠ (SVK), biatlon - několik násobný mistr ČR dorostenecké, juniorské a seniorské kategorii

Viz výsledek testu bio energetického gelu, který otestoval náš tým na trati dlouhé 52km (Magnezitárska šedesátka 2013). Více na našem blogu blog.vitalcity.sk.

Produktové video
Podobné zboží (1)
Štítky energie
VitalCity.sk, Kremnická 54, 04011, Košice, t: 0917 740 872 (od 10:00 do 18:00), e: office@vitalcity.sk