Honey Stinger Organic Energy Gel - Fruit Smoothie (32g)

Honey Stinger Organic Energy Gel - Fruit Smoothie (32g)
Výrobce: Honey Stinger
Datum exspirace: 07-2019
Dostupnost: 24
Cena:49,00Kč.

Množství:  

Honey Stinger patří k našim nejoblíbenějším produktům, ačkoliv ho nemůžeme řadit do "vegan friendly" kategorie. Gel sestává z větší části z medu. To se nám líbí, protože med je nejen velmi lehce stravitelný, ale je také velmi dobrý zdroj kvalitních kalorií. Pod "kvalitou kalorií" označujeme jeho funkce ve vztahu k dopadu na inzulín, krevní cukr a vstřebávání.

Obsahuje i sladké brambory (tapioku), a co víc, v jeho obsahu je koncentrovaných 50 mg draslíku a 50 mg sodíku. Sodík a draslík spadá pod kategorii elektrolytů, které se podílejí při svalové kontrakci. Obsah elektrolytů pomáhá při jejich deficitu během sportovního výkonu, kdy jsou z těla vylučovány pocením. Z naší zkušenosti obsah těchto prvků v produktu nepokryje jejich "spotřebu" hlavně v teplém počasí. Je jich nutné doplňovat i formou iontové nápoje, který obsahuje i zbytek důležitých látek (hořčík, fosfor, chrom atd.)

Dávkování a použití:

Energetický gel Honey Stinger je vhodné použít před a během sportovní aktivity. Obecně gel dávkujeme tak, abychom se vyhnuli pocitu hladu, protože tehdy je již na jeho použití pozdě.

Ideální je znát svou spotřebu kalorií (kcal) za hodinu výkonu během cílové intenzity. Tuto spotřebu přerozdělit mezi spotřebu tuků a cukrů týče intenzity (např. 50:50, 60:40 atd.). Podíl, který přísluší cukrem, doplňujeme energetickým gelem.

Energetický gel se musí zapít vodou, abychom vytvořili izotonický roztok a získali požadovaný účinek. Jeden Honey Stinger vyžaduje zhruba 340 ml vody.

Vzhledem k vstřebávání sacharidů a snaze vyhnout se žaludečním potížím během vytrvalostního sportu, nedoporučujeme použít více než 3ks gelu za jednu hodinu.

Složení:

Nutriční hodnota v 1 dávce (32g) % ODD v 32g
Energetická hodnota (kCal) 100  
Bílkoviny 0  
Sacharidy (g)
z toho cukry (g)
24
13
 
Tuky (g)
z toho nasycené tuky (g)
0
0
 
Vláknina (g) 0  
Sodík (mg) 50 **
Draslík (mg) 50 **

 

Ingredience:

BIO Tapioka sirup (tzv. sladké brambory), BIO med, voda, citrát draselný (E332 - je považován za bezpečnou látku; reguluje kyselost), přírodní aroma, kyselina citronová (E330, je považována za bezpečnou látku), chlorid sodný (sůl). 95% ingrediencí je použitých z organických složek.

Balicí stroj přichází do styku s některými alergeny: mlékem, vejci, sójou a měkkýši.

 

Viz výsledek testu bio energetického gelu, který otestoval náš tým na trati dlouhé 40km. Více na našem blogu blog.vitalcity.sk.

Štítky energie
VitalCity.sk, Kremnická 54, 04011, Košice, t: 0917 740 872 (od 10:00 do 18:00), e: office@vitalcity.sk