Healthforce Spirulina Manna™ (454g prášek)

Healthforce Spirulina Manna™ (454g prášek)
Výrobce: HealthForce
Datum exspirace: 09-2020
Dostupnost: 3
Cena:1 269,00Kč.

Množství:  

Spirulina je modrozelená řasa, která je výbornou náhradou moderních proteinových nápojů. My jsme našli její uplatnění zejména v smoothies přimícháním alespoň 1 čajové lžičky. Přidává jim zelenou barvu a podstatně vylepšuje jejich nutriční profil. Spirulinu doporučuje užívat známý autor a triatlonista Rich Roll (Finding Ultra / u nás v českém překladu Hledaný Ultra), který nás k této "superpotravinu" přivedl.

Spirulina se konzumuje již po staletí, zmínky sahají až k Aztékům žijícím u jezera Texcoco (Mexiko), pro které byla základem stravy. Je jedním z nejstarších organismů na naší planetě a využívá se déle než známá řasa Chlorella. Rozšířila se hlavně ve vulkanických jezerech s čistou a zásaditou vodou.

65% složení Spiruliny tvoří protein, který obsahuje všech osm esenciálních aminokyselin. Spirulina je bohatá i na vitaminy B1, B2, B6, E a vitamín K. V jejím obsahu nechybí ani minerály, soli, enzymy a hlavně chlorofyl. Chlorofyl se podílí na nasycení hemoglobinu kyslíkem, což je výhodou při okysličování svalů nejen při sportu. Přítomnost chlorofylu současně udržuje protein Spiruliny v zásadité podobě.

Nejsilnějším argumentem ve prospěch Spiruliny je obsah Omega-6 a Omega-3 mastných kyselin v ideálním poměru (1,6: 1), které prospívají mozku a nervové soustavě a vylepšují paměťové funkce. Podílejí se i na stavbě buněčných membrán, svalových vláken a kostí. Řasa obsahuje i modrý pigment fytocianín, který působí jako antioxidant. Podporuje činnost ledvin, prospívá kostem a je základem pro stavbu bílých a červených krvinek. I proto Spirulina napomáhá imunitě a při okysličování tkání. Imunitu podporuje i množství živin, které obsahuje.

Spirulině se připisuje i stabilizace cholesterolu a cukru v krvi, redukce pocitu hladu, chuti na sladké a posílení fyzické výdrže.

Healthforce pěstuje Spirulinu Mana v Kalifornii bez používání pesticidů při čtyřnásobném filtrování vody. Tak si udržuje čistý, nekontaminovaný charakter. Zpracovává ji při nízké teplotě, a proto si zachovává všechny minerály a aktivní enzymy. Má jemnou chuť a oproti konkurenčním výrobkům obsahuje více betakarotenu. Spirulina Manna je balena do sklenic z tmavého skla s kovovým uzávěrem a pohlcovačem kyslíku. Tím se předchází kontaminování Spiruliny látkami, které se časem zvyknou uvolňovat z často používaných platových obalů.

Balení Spiruliny nám zvykne vydržet zhruba tři měsíce při téměř denním používání.

 

Doporučené dávkování:

2 polévkové lžíce denně. Může se přidávat do smoothies, salátů, džusů a do jiných nápojů.

 

Složení:

Dávkování: 5 g = 25 tablet Hodnoty v jedné dávce % doporučené denní dávky
Energie 25Kcal  
Tuky 1g 1,5%
Cukry 0.0g 0%
Bílkoviny 5g  
Sodík 15mg 0,6%
Vitamín A 5000UI 100%
Vitamín C 10,8mg 18%
Vápnik   0%
Železo 4,3 24%

% odporúčanej dennej dávky je založené na 2000 kcal denne.

Produktové video
Podobné zboží (2)
Štítky health, detox
VitalCity.sk, Kremnická 54, 04011, Košice, t: 0917 740 872 (od 10:00 do 18:00), e: office@vitalcity.sk