Healthforce Vitamin C BIO (270g, prášek)

Healthforce Vitamin C BIO (270g, prášek)
Výrobce: HealthForce
Datum exspirace: 11.2020
Dostupnost: 4
Cena:979,00Kč.

Množství:  

Vitamin C se v lidském těle využívá při mnoha důležitých procesech. Nejčastěji ho mnozí z nás užívají při léčbě nachlazení nebo chřipky. Výzkum, který v polovině minulého století poukázal na jeho léčivé účinky v souvislosti s těmito onemocněními byl dokonce oceněn Nobelovou cenou. Vitamín C podporuje činnost bílých krvinek, které mají v těle obrannou funkci a schopnost eliminovat viry.

Jeho potenciál je daleko širší. Ostřílení sportovci ho znají jako nedílnou součást regeneračního procesu, protože startuje mnohé navazující procesy - syntézu kolagenu (složka kůže, chrupavek, vazů, cév, chlopní, rohovek atd.), Ale i tvorbu karnitinu (spalování tuků, přeměna jejich buněk na energii). Přispívá ke vstřebávání železa z potravy. Jako antioxidant chrání molekuly bílkovin, lipidů, DNA, RNA před volnými radikály a dokáže regenerovat i jiné, již vyčerpané antioxidanty (např. Vitamín E). Mimo jiné má vliv na zlepšení nálady.

Nejlepší je Vitamín C konzumovat v přírodní formě. Často však užíváme umělou, tzv. izolovanou formu, kterou známe jako sloučeninu askorbátu. Nejideálnějším přirozeným zdrojem je samozřejmě ovoce, ale za důležitý zdroj považujeme i zeleninu. Například červená paprika, tzv. kapie je z hlediska obsahu Vitaminu C jedním z nejvýznamnějších nositelů tohoto vitamínu. Lékárenský Vitamin C, odborně kyselina askorbová, je syntetickým výrobkem, jehož kyselost je častokrát tlumena dodatečným vápníkem nebo ionty sodíku. Silná koncentrace kyseliny způsobuje vznik přebytku, který lidské tělo neumí vstřebat. Přebytečná zátěž chemické sloučeniny je vylučována močí, který bývá zabarven sytou žlutou barvou. Izolovaný askorbát zatěžuje a překyseluje ledviny a játra.

Přirozený Vitamin C z ovoce či zeleniny není jen ryzí kyselinou askorbovou. Ta je v přírodě sloučena s obsahem rutinu, bioflavonoidů, faktorů K, J, P, tyrosynázy, askorbinogénu, minerálních spolučiniteľov a jinými zatím neobjevenými látkami.

Vitamín C od Healthforce pochází z Jihoamerické rostlinky Acerola, jejíž plody jsou velmi podobné našim třešním. Obsahují velmi vysoký podíl Vitamínu C. Na pokrytí doporučené denní dávky stačí jen 2-3 bobule. Společnost Healthforce extraktu Vitamin C z Aceoly při nízké teplotě. Balený je v tmavé láhvi ze skla, v níž je vakuum. Tak je chráněn před znehodnocením a kontaminace nežádoucími látkami z běžně používaných plastových obalů. V práškové formě je ho možné rozmíchat v džusech, smoothies, čisté vodě, rostlinných mlécích nebo jej i přimíchávat do jídel.

 

Dávkování:

11,5 lžičky denně (5,4 g přípravku)

 

Složení:

acerola cherry prášek (302 mg vitaminu C v jeden a půl lžičce), malé množství geneticky neupraveného maltodextrinu použitého jako sušící médium (komplex sacharidů, ne cukru)

 

Produktové video
https://www.youtube.com/watch?v=6pzQunoTzuE
Podobné zboží (3)
VitalCity.sk, Kremnická 54, 04011, Košice, t: 0917 740 872 (od 10:00 do 18:00), e: office@vitalcity.sk