Nuun Active - Lemon Lime (10 tabs)

Nuun Active - Lemon Lime  (10 tabs)
Nuun Active - Lemon Lime  (10 tabs)
Výrobce: Nuun
Dostupnost: 8
Cena:239,00Kč.

Množství:  

Iontový nápoj Nuun jsme si zvolili jako náhradu za kokosovou vodu pro sportovní účely. Kokosová voda je sice nejpřirozenější iontový nápoj, ale má i jisté nevýhody. Navíc se zkomplikovala dostupnost její dehydrované formy.

Nuun je ve své podstatě nejčistší forma iontového nápoje, kterou jsme na trhu našli. Jeho produkce klade důraz na hodnoty, na které se soustředíme - "free from chemicals" = bio, organic, pak vegan, bez cukru a v neposlední řadě je ještě gluten free.

Nuun byl vyvinut pro aktivní sportovce tak, aby doplnil v optimální formě elektrolyty (elektricky aktivní částečky), které se vylučují pocením. Je velmi jemné a takříkajíc neutrální chuti. Předchází křečím, pomáhá svalové kontrakci, vedení vzruchů za pomoci nervové soustavy a při spalování energie.

1 tuba obsahuje 10 tablet. 1 tableta se ředí v 475 ml a obsahuje:

  • sodík (bicarbonate carbonate) 360mg - podílí se na managementu tekutin (osmóza),
  • draslík (bicarbonate) 100mg - působí proti křečím,
  • magnézium (sulfate) 25mg - uvolňuje svaly,
  • kalcium (carbonate) 13mg - potřebné při svalové kontrakci,
  • vitamín c (ascorbic acid) 38mg,
  • 10 kcal
  • 1g cukru - dextróza, non-gmo pomáhá při vstřebávání,
  • avokádový olej.

Tableta je přislazená rostlinným sladidlem siraitia grosvenorii a Stevieho. Jedna tableta je určena na jednu hodinu sportovní aktivity.

Pokud tablety Nuun plánujete nosit při sportu (např. Běhu), doporučujeme tablety zabalit do sáčka, případně ji vyztužit například kapesníkem, protože v tubě při natřásání zvyknou polámat.

Při iontových nápojích je důležitý poměr elektrolitov. Proto mají iontové nápoje různých značek rozdílný účinek. Třeba si najít ten svůj.

Z našich zkušeností a hlavně pozorování je častokrát aplikace iontových nápojů závodníky doplněna o magnéziové tablety, připadne sůl, kterou nabízejí organizátoři na závodech. Nejsme za takové mixování, protože jejich vzájemné kombinování v konečném důsledku znefunkční iontový nápoj.

Hořčíková tableta sice uvolní křeč, ale neodstraní příčinu. Tu odstraní draslík. Nadměrná konzumace magnézia nejenže zatíží ledviny, ale může způsobit i brnění rtů, případně průjmy.

Nadměrný příjem soli může "otočit" vstřebávání. Osmóza funguje tak, že slané prostředí těla přitahuje vodu, podobně jako magnet kov. Pokud otočíte koncentraci soli mezi žaludkem a tělem tak, že v žaludku bude tekutina slanější, vaše tělo přestane tekutiny vstřebávat a začne vodu rychleji ztrácet (hyponatrémie).

Produktové video
https://www.youtube.com/watch?v=FlBjgayjupE
Podobné zboží (1)
VitalCity.sk, Kremnická 54, 04011, Košice, t: 0917 740 872 (od 10:00 do 18:00), e: office@vitalcity.sk