Vitamín D3

Vitamín D3
Výrobce: Premier Reasearch Labs
Datum exspirace: 03-2020
Dostupnost: 4
Cena:483,00Kč.

Množství:  

Vitamin D3 je jeden ze specifických vitamínů skupiny D, které se podílejí na tvorbě tvrdých tkání - zubů a kostí. Vitamin D3 si naše tělo dokáže vytvořit i samo (zhruba 90% jeho potřeby). Stačí mu na to ultrafialové záření typu B. Žijeme v pásmu, kde se střídají čtyři roční období a právě v zimě, kdy jsme více zahalení, je pravděpodobné, že naše tělo bude čelit jeho nedostatku.

Zatímco všežravci jsou schopni zčásti doplnit tento vitamín ze stravy (ryby, játra, žloutky ...), vegani jsou na tom o něco hůře. Rostlinná strava ho téměř neobsahuje. Pro náš eshop jsme vybrali tentokrát vegetariánskou verzi Vitaminu D3. Pochází ale od osvědčené americké firmy Premier Research Lab, se kterou máme jen dobré zkušenosti.

Náš Vitamin D3 je přírodní, velmi kvalitní produkt získaný z lanolinu - z tuku ovčí vlny. Pomáhá při vstřebávání kalcia, podporuje kardiovaskulární a imunitní systém. Jeho nedostatek přispívá k mnoha onemocněním. Zmíníme osteoporózu, při níž oslabení kostí může mít vliv na zlomeniny. Z imunitního hlediska například návrat ekzémů a z duševního například deprese či chronická únava.

Lidské tělo nedokáže vstřebat vápník bez vitamínu D. Zlepšit si například kvalitu kostí nestačí pouze pitím mléka. Stejně zvýšit si hodnoty vitaminu D3 nejde nadměrným opalováním. Tělo totiž v přehřáté kůži vitamín D3 rozkládá na jeho neaktivní formy. Na druhé straně i opalovací krémy zabraňují jeho tvorbě.

Dávkování a použití:

Užívá se jedna kapka denně. Obsahuje 25 mikrogramů což představuje zhruba 125% doporučené dávky. Produkt obsahuje panenský olivový olej, protože vitamin D je rozpustný v tucích.

Vzhledem k tomu, že vitamin D3 si tělo ukládá do zásoby, je možné se jím i předávkovat. Za mezní hodnotu se určuje 100 mikrogramů denně. Doporučujeme dávkování nepřehánět - hlavně v létě.

Složení:

vitamín D3 (Cholekalciferol - 25 mikrogramů, 250% referenční hodnoty příjmu), panenský olivový olej, vitamin E (D-alfa tokoferol)

Není vhodný pro děti do tří let. Děti do 12 let by měly užívat ne více než jednu kapku každé dva dny. Kojící a těhotné ženy by se měli před používáním tohoto produktu poradit s lékařem.

VitalCity.sk, Kremnická 54, 04011, Košice, t: 0917 740 872 (od 10:00 do 18:00), e: office@vitalcity.sk